Mobirise


O nás
"Chtěli jsme, aby naše kavárna měla speciální koncept. A už od první chvíle jsme věděli,
co jím bude. Chtěli jsme, aby nedělala radost jen těm, kteří ji navštíví, ale aby pomáhala
i těm, kteří to potřebují. Proto jsme se rozhodli, že z každé účtenky půjde fixní částka 10 Kč na konkrétní charitativní projekt. Každý měsíc vybereme jeden, který svojí návštěvou
u nás podpoříte."

Aktuální charitativní projekt
Mobirise

Organizace PSÍ ŽIVOT zaměřuje na pomoc zvířatům, která patří lidem bez domova a žijících v sociálně vyloučených lokalitách.
Ve spolupráci s dalšími organizacemi probíhá pomoc přímo v terénu. Soustředí se přitom na léčení nemocných  a zraněných zvířat, očkování, kastrace a zajišťování kvalitního krmiva. Poskytují také dočasný azyl pro případy, kdy zvíře vyžaduje neustálou péči
při rekonvalescenci.

Podpořené projekty

Podpořili jsme zatím 12 projektů!

Díky vám jsme mohli podpořit již dvanáct projektů. Peníze tak šly například pro onkologicky nemocné děti, lidi bez domova, výsadbu stromů nebo šití roušek pro nemocnice.

Dohromady jsme vybrali již 79.190 Kč!

Takovou částku se díky vašim návštěvám podařilo vybrat. 

Náš příběh

Část léta v roce 2018 jsme trávili jako dobrovolníci na farmě v Toskánsku. Oba dva jsme akorát dokončili svá studia na vysoké škole, ale věděli jsme, že v oboru zatím pracovat nechceme. Lákalo nás zkusit si něco vlastního. A právě pod toskánským sluncem se zrodil nápad otevřít si vlastní kavárnu. Oba dva jsme byli milovníky kávy a do samotného nápadu jsme se hned zamilovali. Zbytek léta jsme strávili tím, že jsme každou volnou chvíli vymýšleli, jak bude naše kavárna vypadat, co v ní budeme nabízet, a v neposlední řadě, jaký bude její koncept. Z Toskánka jsme se tak vraceli s celkem jasnou představou a odhodláním začít náš plán uskutečňovat.

Na největší problém jsme narazili hned na začátku. Najít prostor. Nakonec nám samotné hledání trvalo přes půl roku. Ale podařilo se a pustili jsme se do příprav. Dopředu jsme si nedokázali představit, kolik práce to bude stát. Spoustu věcí jsme si nakonec dělali sami. K celému místu jsme si ale vytvořili mnohem větší vztah a teď vzpomínáme, jak jsme odtud chodili vyřízení po malování nebo obkládání dlaždiček. Po náročných dnech jsme se však blížili našemu cíli. Cíli, ale zároveň samotnému začátku.

Konečně jsme tak mohli otevřít! A nyní už to není jen o nás. Jsme rádi, že příběh naší kavárny píšete s námi i vy. Každou jednou návštěvou jste součástí našeho snu. A za to vám chceme moc poděkovat. Budeme se těšit na viděnou u nás v Lights.

Vierka a David
majitelé